Talán sokan vannak, akik számára a kérdés is újszerűen hat, mivel eddig úgy hitték, hogy nincs különbség az izzadásgátló termékek és dezodorok között. A valóság ezzel szemben az, hogy funkciójukat és működésüket tekintve is jelentős különbség áll fent, ezért az alábbi összehasonlítással igyekszünk könnyebbé tenni a megfelelő termék kiválasztását.

 

Az egyik leggyakoribb fő eleme az alumínium

Az izzadásgátlók olyan bőrápoló termékek, amelyek segítenek mérsékelni a hónalj izzadását. Működésük alapja, hogy elzárják a bőr legfelső rétegének pórusait, és így csökkentik a felszínre kerülő izzadságot. Sok izzadásgátló tartalmaz különböző alumíniumsókat, amelyek átmenetileg képesek blokkolni a verejtékmirigyek működését.

Van, amikor az alkohol segít

Ezzel szemben a dezodor egy olyan kozmetikum, aminek elsődleges célja, hogy elfedje, kontrollálja a kellemetlen testszagot. Sok dezodorban alkohol található, aminek segítségével olyan környezetet teremt a bőrön, ami nem ideális a verejték szagát okozó baktériumok szaporodása számára.

Melyiket válasszuk?

Az, hogy melyik izzadásgátlót vagy dezodort választjuk, leginkább napi menetrendünktől és személyesen szokásainktól függ. Ha fizikailag kevésbé aktív nap elé nézünk, az időjárás sem túl meleg, akkor használhatunk rövidebb ideig (kb. 8 órán át) tartó dezodort. Azonban sport vagy kánikula esetén megfontolandó az izzadásgátlók bevetése, mivel ezek ígéret szerint akár 24 vagy még 72 órán át is képesek szárazon tartani bőrünket.

Bármelyiket is választjuk, arra ügyeljünk, hogy ne alkalmazzuk ezeket a termékeket irritált vagy sérült bőrön. Illetve Ne öltözzünk fel túl hamar, hogy a kozmetikumnak elegendő időt adjunk megszáradni, így a ruhán keletkező foltokat is elkerülhetjük.